نمایشگاه کتاب تهران 1390!

با سلام

وقتی از قطار متروی تهران در ایستگاه شهید بهشتی یا مصلی پیاده می شوی، با سیل عظیم جمعیت مردان و زنان، کودکان و کلانسالانی مواجه می شوی که هر کدام تلاش دارند تا سریعتر به محل غرفه های نمایشگاه برسند. در نمایشگاه کتاب امسال نیز مانند سالهای گذشته کتابهای مورد نظر خود را می توانی در بخش های مختلف، مانند ناشران عمومی،‌دانشگاهی، کودک و نوجوان و ... بیابی.

اولین جایی که برای بازدید رفتیم، بخش کودک و نوجوان بود. در غرفه های کودکان انواع کتابها در اشکال مختلف را می توانی بصورت یکجا ببینی. گرمای بیش حد از غرفه ها کودکان را و بلکه بزرگترها را نیز عاصی کرده بود. چند کتاب کودک خریدیم و به سراغ ناشران عمومی رفتیم. تراکم بیش از حد مردم در این بخش حرکت را کند می کرد. اما به هر حال کتابهای مورد نظرمان را پیدا کردیم.

بخش دانشگاهی در زمان حضور ما خیلی شلوغ نبود. براحتی می توانستیم به آثار دانشگاهی سربزنیم. جالب است که امسال چشممان به جمال مبارک انتشارات دانشگاه سمنان هم منور شد. برخی آثار از جمله کتابهای منتشر شده از همکاران هیات علمی دانشکده روان شناسی مانند کتاب آقای دکتر بیگدلی، در غرفه سمنان قابل مشاهده بود. نمی دانم همه کتابها بود یا نه ولی به نظر می رسید که تعداد کتابهای مرتبط با دانشگاه سمنان کم بود. شاید هم تعداد زیادی از آنها به فروش رفته بود. 

انتشارات چاپار هم آثار قابل توجهی از کتابداران منتشر نموده بود. گرچه برخی از آثار را قبلا دیده بودم اما در نمایشگاه کتاب امسال دوباره دیدن آنها لذتی مضاعف برایم ایجاد می کرد.

به نظر می رسد فضای اختصاص یافته به نمایشگاه کم باشد. از دست اندرکاران و مسئولین برگزاری نمایشگاه هر ازگاهی در اخبار و رسانه ها پیشنهادیی می شنویم مبنی بر اینکه احتمالا فضایی خارج از تهران برای نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است. امیدوارم که با برنامه باشد و مشکلات مردم برای رسیدن به کتابها به حداقل برسد.

با احترام

معرفت

/ 2 نظر / 4 بازدید
زماني

درود بر شما به اميد برگزاري هر چه باشكوه تر و بي اشكال تر و بي دردسر تر و دسترسي آسانتر كتابها در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران

سنجد

سلام استاد چطوری؟ استاد چندتا کتاب گرفتید؟ چرا گرفتید؟ راجع به چی گرفتید؟ چه قیمتی گرفتید؟ در پاسخ به سوالات دقت فرمایید. با تشکر[لبخند]