ای وای مادرم!

با سلام

زیباترین تابلو آفرینش را از دست دادم. در واپسین لحظات جدا شدن روح بلند مادرم، در کنارش بودم. آرامشش، آرامم می کرد. در ثانیه های بیشمار پس از رحلتش، هرگاه خاطر شیرینش در یادم زنده می شود، یاد "ای وای مادرم" می افتم. آسمانش آبی و دلش دریا بود. دو سال در مقابل بیماری سختش مقاومت کرد. بی آنکه شکوه ای یا گلایه ای کند. هنوز هم هر گاه، مرا می دید فراموش نمی کرد لبخندش را، لبخندی که گاه ساختگی بود تا فرزندش و دلبندانش را دلشاد کند. در آن لحظه های آخر، هنوز هم امید را در چشمانش می توانستی ببینی و  می دیدی؛ امید به بهبودی، و چه آرام بهبود یافت.

آخر هفته ها که به دیدارش می رفتم، به جای آنکه من او را امیدوار کنم و دلداری دهم، او مرا به زندگی امیدوار می ساخت. گاهی به این دریادلیش، حسادت می کردم. امیدوار بودن را از او آموختم.

چندی پیش، که اندک زمانی از دوری مادرم و پرکشیدنش به ملکوت نگذشته بود و من خاطراتش را مرور می کردم ناخودآگاه متوجه شدم، تمام آرزوهایم را برآورده ساخته بود. اتفاقاتی که بعد از سفر ملکوتی اش برایم افتاد به یقینم رساند که هنوز هم مانند کوهی سترگ در پشت فرزندش، من بی مقدار، ایستاده است. هنوز هم فکر می کنم دور از من نیست در کنارم، در قلبم است. جای همیشگی اش.

خوش به حالش! دوستان و دوستدارانش در روزی که برایش مجلس ختم گرفته بودیم، برایش سنگ تمام گذاشتند. وقتی جمعیت چندهزار نفری حضور یافته در مجلس ختمش را دیدم، بازهم یاد محبت هایش افتادم. چه دوستان خوبی هم داشت. یادم هست که همیشه، مهربانی هایش را بی هیچ چشمداشتی و بدون آنکه افراد را بشناسد، در سبد دوستی و اخلاص به همه تقدیم می کرد.
برای شادی روحش هر روز دعا می کنم. آرامش، رحمت و غفران الهی را برایش آرزو دارم.

از همه عزیزانی که با من همدردی نموده و موجب تسلای خاطرم شده اند متشکرم. عمر با عزت برای همه آرزومندم.

آمین

با احترام

/ 8 نظر / 88 بازدید
شاگرد

تسلای خاطر برای شمای بزرگوار آرزومندم.

معصومه جلیل پور و زینب تختی (ورودی 87)

سلام استاد، واقعا متاسف شدیم، از خداوند منان برای روح مادر بزرگوارتون طلب آمرزش و آرامش می کنیم و برای شما استاد گرامی و خانواده محترمون خواهان صبر جزیل از سوی خداوند متعال هستیم. مارو در غم خود شریک بدونید. عمرتون طولانی و باعزت در پناه حق

مریم عمروانی

باسلام و احترام با تمام وجود متاسف و متاثرم و برای روح مادر عزیز و بزرگوارتان طلب مغفرت می نمایم. اکنون که بسیار غمگینید بازهم می توان در چهره یتان مهربانی را خواند و صبوری را ورق زد... دلتان دریایی [گل]

متینه معین (حبیبی)

با سلام و عرض ادب درگذشت مادر عزيزتان را تسليت عرض مي كنم و براي ايشان طلب آرامش و مغفرت و براي شما و خانواده ي محترم صبر و تسليم خواستارم. روحشان قرين نور باد.

رهائی

بزرگ بود... و از اهالی امروز بود. و با تمام افق های باز نسبت داشت... و لحن آب و زمین را چه خوب می فهمید... استاد گرامی درگذشت مادر گرامیتان را تسلیت عرض میکنم.من را هم در غم خود شریک بدانید.

امیررضا اصنافی

نمیدانستم...خدا رحمتشان کند. خیلی خیلی خیلی تسلیت عرض میکنم رحمان جان. انشاله خداوند به شما صبر بدهد. بهشتی باشید

گنج خانلو

بهشت زیر پای مادران است همه مادرا بهشتین. خدا همه مادران را بیامرزه. همچنین مادر مهربان شما رو

امامیون

تسلیت میگم به استاد عزیزم کردم از علم سوال می توانی آیا معنی مادر را بهر من شرح دهی گفت نی نی هرگز من برای این کار منطق وفلسفه وعقل وزبان کم دارم قدرت شرح وبیان کم دارم