آشنایی با برنامه نویسی جاوا!

درود بر شما

یکی از درسهای جالبی که در دوره دکتری گذراندم، درس ذخیره و بازیابی اطلاعات است. قرار بود این درس توسط دکتر منصوریان ارائه شود اما ظاهرا ایشان با گروه علوم رایانه دردانشکده ریاضی هماهنگ کرده بودند تا یکی از اساتید این گروه به ارائه این درس به دانشجویان دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی خوارزمی بپردازد. دکتر کیوان برنا، عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشکده علوم ریاضی، درس مذکور را به ما ارائه دادند. یکی از جالب ترین کلاسهایی که در طول دوران تحصیل داشتم همین کلاس بود. با توافق استاد برنا، قرار شد برنامه نویسی جاوا مبنای این درس قرار گیرد.

صبر و حوصله دکتر برنا در ارائه این درس بسیار مثال زدنی بود. برای گروه ما که سابقه برنامه نویسی نداشتیم، از صفر شروع کردن کار راحتی نبود. اما این اتفاق افتاد. ما با الفبای زبان برنامه نویسی جاوا آشنا شدیم. گرچه اکنون وقتی به آنچه  که یاد گرفته ام بیشتر فکر می کنم، برداشتم اینست که آموزش دکتر برنا چندان هم ابتدایی نبوده است و ظاهرا ایشان اگر فرصت کافی داشتند دانشجویان این گروه را به برنامه نویسان حرفه ای تبدیل می کردند.

اخلاق ایشان در آموزش واقعا شایسته تقدیر و تمجید است. صبر و حوصله وافرشان برای همگامی با دانشجویی که از زبان برنامه نویسی پیشینه ای ندارد، نکات بیشماری را به من آموخت. تصویری از دکتر برنا دارم که در ادامه آنرا به نمایش می گذارم.

 دکتر برنا (سمت چپ) و رحمان معرفت (سمت راست)

برایش آرزوی سلامتی و تندرستی و شادکامی دارم.

 

با احترام

رحمان معرفت

/ 7 نظر / 92 بازدید
زماني

با سلام جناب معرفت- دوست بزرگوارم نيازي به تعريف و تمجيد از مهرباني و صبر ايشان نبود از وجنات و چهره روحانيشان پيداست كه مردي با كمالاتي هستند بنده هم بهترينها رو برايش آرزو مي كنم ارادتمندت زماني

87

سلام. شما هم مثل من استاتید را دوست میدارید.استاد یه مقدار کادر عکسو می بستین عکس این بنده خدا هم بهتر میفتاد. باتشکر

کتابدار

سلام. چه خوب که برنامه نویسی جاوا را به شما درس دادند. نمی دانم آیا این درس جز درسهای اجباری است یا اختیاری؟ اما یادگرفتن برنامه نویسی احتمالا باید برای کارشناسان علم اطلاعات و دانش شناسی باید خیلی جالب باشه.

کتابدار

استاد مطلبتون در تقدیر از استادتون خوب بود ولی کاش عکس بهتری میزاشتین!!!!!!!اصلا عکس یه جوریه

mahmood

درود روز بسیار خوبی بود، در عین این که استرس امتحان عملی را نیز داشتیم برای این استاد گرانقدر آرزوی موفقیت می کنم سپاس از شما و امیر عزیز

سلام

سلام استاد عزیزم کت شلوار نو مبارک[نیشخند] براتون آرزوی بهترینارو دارم

نوشین

درود بر دکتر برنا و با آرزوی توفیق برای اساتیدی که با روش خوب تدریس در ذهن ماندگار میشوند [لبخند]