پرچین راز!

درود بر شما

یادداشت زیر را در یکی از شب ماه مبارک رمضان امسال (1394) نوشته بودم و اکنون در وبلاگم قرار می دهم.

تلویزیون برنامه مستند "پرچین راز" را پخش می کند. برایم جالب و جذاب است که جرج جرداق را در این برنامه برای اولین بار می بینم. اولین باری که نام او را شنیدم در دوره دبیرستان بود. اینکه یک مسیحی درباره امام علی (ع) مطلب بنویسد در آن دوران برایم بسیار تعجب آور بود. گرچه نقل قولهایی از جرداق درباره امام علی(ع) شنیده و خوانده بودم اما تماشای این مستند برایم بسیار شگفت انگیز بود.

ابتدا باور نمی کردم پرمرد بی آلایشی که در "پرچین راز" سخن می گوید جرج جرداق باشد. وقتی که نامش را در گوگل جستجو کردم و تصاویرش را با شخصیتی که در این مستند درباره امام علی (ع) صحبت می کرد مقایسه کردم مطمئن شدم که خودش است. تا پایان مستند تعقیبش کردم و بیشتر مجذوبش شدم. بی ریا و بی تکلف سخن می گفت. از آنچه هست و آنگونه که باید باشد. از آنچه درباره امام علی (ع) باید گفت و صدای عدالت انسانی او.

وقتی مستند تمام شد. کتاب نهج البلاغه را از کتابخانه ام بیرون آوردم، غمی وصف ناپذیر وجودم را فرا گرفته بود. با غصه و اندوهی درونی نگاهی به صفحاتی از آن انداختم... وقتی نام جرج جرداق را در گوگل جستجو می کردم ترجمه آثارش که توسط آقای خسروشاهی به زبان فارسی منتشر شده است را دانلود کردم. خواندن مجموعه کتاب های صدای عدالت انسانی را در فهرست کتابهایی که باید خوانده شوند قرار داده ام.

امیدوارم بتوانم در فرصت های کوتاهی که پیش می آید نگاهی به این مجموعه گرانسنگ بیاندازم.


/ 0 نظر / 245 بازدید