باز هم امتحان!

با سلام

صدای جیرجیر پنکه سقفی رشته افکارش را از هم گسیخت. سرش را بالا آورد و نیم نگاهی به آخرین نفس های پنکه سقفی انداخت که چند ثانیه پیش توسط یکی از مراقبین جلسه امتحان خاموش شده بود. پنکه هم کم کم خسته شده بود. با خودش فکر کرد بلند شوم یا نه؟ نگاهی به دوستش کرد که چند صندلی آنطرف تر تند و تند مشغول سفید کردن سیاهی دل امتحان بود. یک نفس عمیق کشید. امروز،‌ فردا، پس فردا... همینطور یکریز امتحان دارد. سوالهای امتحانی در مقابل چشمانش رژه می رفتند. آنهم چه رژه ای. بعضی از سوالهای سخت، نگاه های تندی داشتند. دوباره خودکارش را به دست گرفت. نگاه های کنجکاوانه اش به اطراف و صدای قلم هایی که مدام بر سفیدی کاغذ خراب می شدند، تمرکزش را برهم زده بود. عادت داشت وقتی که می خواهد به چیزی فکر کند ته خودکارش را به دندان گیرد. گاهی که خیلی عمیق تر فکر می کرد پای راستش را به صورت هارمونیک،‌مداوم و بدون صدا به زمین می زد. ریتم حاصل از اینکار، کمی از استرسش را می کاست. کم کم همه داشتند جلسه امتحان را ترک می کردند. ناخودآگاه این ترانه از ذهنش خطور کرد "من مانده ام تنهای تنها.... من مانده ام..." نیشخندی زد.

امتحان سخت بود. نگاهی به سرتاپای ورقه اش انداخت. نیم نمره، بیست و پنج صدم، یک، یک و نیم، بیست و پنج صدم و .... نمره ها را جمع زد. خدا را شکر،‌ بازهم از مرز ده عبور کرد. لبخندی زد و درپوش خودکار آبی اش را گذاشت. بلند شد و آرام از جلسه امتحان خارج شد.

با احترام

معرفت

 

/ 6 نظر / 8 بازدید

اکثرا آقایون این کارو میکنن دیگه تا ده می نویسن بعدش خلاص بی خیال نمره و معدلو بقیه سوسول بازی ها دمشون هم گرم

یه شاگرد

استاد چه قلم زیبائی دارید چقدر قشنگ به تصویر کشید خیلی لذت بخش بود نوشتتون ای ول

خودم

خدا یا این برادر مهربون و استاد ارجمندمون رو برای خانواده اش و برای ما دانشجوها حفظ کن استاد نگارش تون خیلی خوبه دوست داشتنی می نویسید

سلام می خواستم بگم امتحان ارزش اینقدر قصه خوردنو نداره خدارو چه دیدی شاید استاد ازش خوشش اومد و یکدفعه بهش بیست داد آخه معیار نمره دادن استادا که برگه امتحان نیست به قول خودم استاد یه تصوری از دانشجو داره همنیکه سربرگ امتحانو می بینی نمره رو رد می کنه ...... دقیقآ مثل نمره دادن شما.

البته این اظهار نظر در رابطه با نمره دادن شما تنها نظر شخصی من نیست می دانم که قریب به اتفاق دانشجویانتان در رابطه با نمره دادن شما چنین نظری دارند و با این نظر شما که دانشجویی که صرفآ شب امتحان یه سری محفوضاتو حفظ می کنه مخالفم اگه منظورتون اینه که ببخشیدها این دانشجو فقط خرخونه اینو بدونید که خرخونی هم عرضه می خواد و شما از کجا می دونید که این دانشجو صرفآ یه سری محفوضاتو حفظ کرده؟ سر کلاس که به خدا هیچ ملاک بارزی نیست که بگید من سر کلاس متوجه این موضوع می شم.

گل سر سبد کتابداری

سلام استاد خیلی خوب به تصویر کشیدین ، همیشه نمره رو می شمارم به ده که رسید یه نفس راحت می کشم راستی نکنه احوالات دوره ای دانتشگاهی خودتون که اینقدر خوب نوشتین. راستی همه بچه از دستت نمره دادنتون گلایه دارن خواهشن اینقدر سخت نگیرید .مارو مثل بچه های خودتون بدونید...