کتابداری پل ارتباطی!

با سلام

به نظر می رسد جمله مشهور عادل فردوسی پور، گزارشگر محبوب ورزشی، قابل استفاده در سایر حوزه ها هم می تواند باشد. ما هم می توانیم بگوییم " چه میکنه این کتابداری". دیروز وقتی با دکتر مجید اسحاقی، یکی از پژوهشگران برجسته کشور و دنیا درحوزه ریاضیات، که عضو هیات علمی دانشگاه سمنان هستند جلسه ای سه ساعته داشتم. پس از اتمام جلسه، دکتر اسحاقی گفتند در دوره دانشجوییشان یکی از دوستانشان در رشته کتابداری و اطلاع رسانی در فردوسی مشهد درس می خواندند که اتفاقا فوتبالیست هم بودند و از قضا عضو تیم ابومسلم هم بودند. کنجکاوی ما اجازه نداد بیشتر صبر کنیم. از آقای دکتر اسحاقی نام دوستشان را جویا شدیم. گفتند: نام کوچک دوستشان، افشین بود. تنها اسمی که به ذهنم خطور کرد، افشین موسوی چلک بود. با یک حساب سر انگشتی، با توجه به اندازه و اندام افشین، باخودم گفتم، دکتر موسوی و فوتبال!!!؟؟ محال به نظر می رسد...

در همین افکار بودم که دکتر اسحاقی نام کامل دوستش را بیاد آورد... افشین موسوی چلک...

وقتی به ایشان از دوستی و ارادت خودم به دکتر افشین موسوی چلک گفتم، بسیار خوشحال شد و تمایل پیدا کرد تا با دکتر موسوی ارتباط برقرار کند.

اتفاق جالبی بود. دو دوست که مدتها از هم بیخبر بودند. به واسطه نیازمندی های حرفه ای یک متخصص به دانش کتابداری و اطلاع رسانی، از هم خبردار شدند. بازهم جمله عادل فردوسی پور به ذهنم آمد" چه میکنه این کتابداری".

با احترام

معرفت

/ 2 نظر / 82 بازدید
افشين موسوي چلك

دوست عزيزم جناب آقاي معرفت كتابداران واسط اطلاعات و كاربران هستند و اين بار شما به عنوان كتابدار واسطه شديد كه دو دوست كه نزديك به بيست سال از همديگر بي خبر بودند ، را مجددا به يكديگر برسانيد. رحمان جان وضعيت ظاهري اينجانب با بيست سال پيش بسيار متفاوت شده و باور اينكه بنده در ابومسلم بازي مي كردم نه تنها براي شما و برخي ازدوستان بسيار سخت است ، گاهي مواقع خودم نيز به خودم شك مي كنم كه من همون افشين فوتباليست هستم، پس چرا... آقاي دكتر اسحاقي از دوستان قديمي و همشهري بنده بوده كه پس زا فراغت از تحصيل در مقطع كارشناسي از يكديگر بي خبر بوديم. مجددا از شما بخاطر اين پست كه گذاشتيد و دوستم را به من وصل نموديد بسيار سپاسگزارم و اميدوارم كه هميشه سلامت وكامل باشيد و نكته آخر اينكه چه ميكنه اين كتابداري

امیررضا اصنافی

سلام و درود بر شما. اینجاست که به نقش پل بودن و وسیله خیر بودن کتابداران پی می بریم. ماجرای بسیار جالبی بود و واقعاً لذت بردم. ممنون که آن را همخوان یا به قول جوانها Share نمودید.