گزارش خانم دلیخون از جشنواره برترین های علم اطلاعات در دانشگاه الزهرا (ع)

با سلام

خانم لیلا دلیخون، دانشجوی توانمند دانشگاه سمنان که اکنون در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند گزارشی از جشنواره برترین های علم اطلاعات و دانش شناسی در دانشگاه الزهرا (ع) تهیه کرده اند که در ذیل آنرا می خوانیم.

 

امروز 17 مهرماه است. سالن تورانی دانشگاه الزهرا (س) در ساعت دو بعدازظهر میزبان میهمانان سومین جشنواره برترین‌های علم اطلاعات و دانش‌شناسی ایران است. این جشنواره با حضور میهمانان محترمی چون دکتر اصنافی، کامران، تاجداران، همسر زنده یاد دکتر آزاد، سرکار خانم مریم نظری و سایر متخصصان علم اطلاعات و دانش شناسی در ساعت مقرر شروع شد.

تنوع دانشگاه‌های شرکت کننده در این جشنواره هم جالب بود. برخی دانشگاه ها از جمله دانشگاه شاهد، فردوسی مشهد، تهران، شهید بهشتی و... در مراسم حضور داشتند. در ابتدا دبیر ادکا و جشنواره راجع به رشته و هدفهای آن سخنرانی کردند و بعد هم گروه موسیقی، اجرای زیبایی داشتند.

در ادامه خانم نظری برای سخنرانی به روی صحنه آمدند. همچنین برنامه "کتابداران فردا" که هر ساله برای دانشجویان جدید الورود برگزار میشود با این جشن ادغام شد. در پایان از تمامی برترین های این رشته از جمله استاد مشاور برتر، دانشجویان برتر در تمامی مقاطع، وبلاگ دانشجویی برتر، نشریه برتر و نیز انجمن برتر تقدیر شد. به نظر می رسید این جشن فرصتی مناسب را نیز برای دیدار تمامی دوستان و هم رشته‌ایی‌ها ایجاد کرده بود.

 امید است که با تلاش فراوان همه دوستان و اساتید همواره بتوانیم کاربردهای این رشته و ارزش واقعی آن را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم.

با تشکر دلیخون

 

/ 4 نظر / 94 بازدید
سحر فیضی

با آرزوی موفقیت برای خانم دلیخون امید است شاهد برپایی بیشتر چنین مراسم هایی باشیم.

محمدی

برای همه دانشجویان علم اطلاعات فارق التحصیلی کارشناسی دانشگاه سمنان به خصوص خانم دلیخون که در قبولی مقطع کارشناسی ارشد این رشته دانشگاه های مختلف ایران خوش درخشیدند آرزوی موفقیت می کنم. همچنین امیدوارم انجمن علمی علم اطلاعات دانشگاه سمنان بتواند با حضور فعال دانشجویان علم اطلاعات خود را برای کاندیتاتوری برترین انجمن علمی سال بعد آماده کند.

عمروانی

خانم دلیخون از دانشگاه سمنان هم کاندید داشتیم نحوه تقدیر از دانشجوی برتر و ملاک انتخاب دانشجو ها چی بود ؟

دلیخون

با سلام خانم عمروانی به نظر می رسید از دانشگاه سمنان کسی کاندید نشده بود، لااقل این طور که ما دیدیم کسی از دانشجویان سمنان انتخاب نشده بود. ملاک انتخاب دانشجویان نیز در بخشهای مختلف شامل دانشجویان برتر سال در تمامی مقاطع، پایان نامه برتر سال در تمام مقاطع، انجمن علمی دانشجویی برتر سال، استاد مشاور برتر، نشریه برتر و نیز وبلاگ دانشجویی برتر سال، بر اساس معیار های که به داوران داده شده بود و امتیازاتی که در هر بخش کسب شده بود انجام گرفت.