یک دنیا سکوت!

با سلام

خبر خیلی کوتاه بود. یکی از دانشجویانم در عصر روز پنج شنبه بیست و هفتم مهر 91در تماس تلفنی خبر تاسف انگیز درگذشت خانم ماندانا مرتاضی را به من داد. مرتاضی دانشجوی شاداب ورودی 89 رشته علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان بود. شاداب و با شیطنت های خلاقانه که گاهی مرا نیز به خنده وا می داشت. پایم لرزید و نتوانستم قدم از قدم بردارم. بلافاصله همکارم خانم صابری با صدای حزن انگیزی تماس گرفت و یادم نمی آید که کی و چگونه با ایشان خداحافظی کردم. گوشی تلفن هنوز در دستم بود و من از خود بی خود.

 تمام کلاسهایی که خانم مرتاضی با من داشت در چند دقیقه ای که تا منزل راه بود مانند صفحه تلویزیون در مقابل چشمانم ظاهر شد. شادابی, سادگی و صداقتش همه و همه از یادم گذشت. چه سخت است برای دوستانش و همکلاسی هایش. دوستانی که مدت های مدیدی با او بودند و در شادیها و غم هایش و زندگیش با او زندگی کرده بودند. با هم خندیده و گریسته بودند با هم در کلاس درس گفته بودند و خوانده بودندو ... چقدر غم انگیز خواهد بود برای آنها و برایم یادآوری خاطراتش. امروز در دانشکده روان شناسی دوستان با محبتش مراسم یادبودی گرفتند. یادش را گرامی داشتند. باز هم باهم بودند با هم اشک ریختند اما امروز ماندانا مرتاضی در کنارشان نبود. او آنها را می دید و آنها پرکشیدنش به ملکوت را. گویی که از امروز روزه سکوت گرفته است. یک دنیا سکوت.

به دانشجویانم به همکلاسی های عزیزش که دوری اش را باید صبوری کنند و به همکارانم در گروه و به خانواده محترمش عروج زودهنگامش را تسلیت می گویم.

یادش گرامی باد. خداوند روحش را قرین شادی و محبت خود قرار دهد. آمین!

با احترام

معرفت

/ 14 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رخساره محمدی

این خبر باور کردنی نبود. نمی شد که باور کرد. بعد از پیگیری و جستجو مطلع شدم که حقیقت داره. حقیقتی که باورش خیلی خیلی... سخت و دشوار هست. ماندانا می خواست دبیر انجمن باشه و فعالیت کنه. به دانشجو ها قول داده بود اگه انتخاب شد هماهنگی کنه تا برن کتابخانه ملی رو ببینن امید وارم اعضای انجمن این خواسته ماندانا رو مدنظر بگیرن و پیگیری کنن تا گفته ماندانا تو زمین نمونه. روحش شاد و قرین رحمت الهی باشه.

ظروفچی

خیلی از شنیدم این خبر شوکه شدم. امیدوارم خداوند به خانواده اش صبر بدهد

فرزانه پرهیزکاری

از شنیدن این خبر خیلی خیلی متاسف شدم. نمیدونم خانواده، هم کلاسی هاش و دوستاش الان چه حسی دارن. امیدوارم خدا به همشون صبر بده. خدایش بیامرزدش.

مرادیان

روحش قرین رحمت باد[گل]

مینا

با اینکه من فقط اسم ایشون رو شنیده بودم ولی اشک توو چشام جمع شد وقتی این خبر شنیدم! روحش شاد! از خدا برای خانواده ای محترمش درخواست صبر میکنم!

مینا

با اینکه من فقط اسم ایشون رو شنیده بودم ولی اشک توو چشام جمع شد وقتی این خبر شنیدم! روحش شاد! از خدا برای خانواده ای محترمش درخواست صبر میکنم!

سعید

ماندانا گلی بود که نباید پرپر شد نبود ماندانا برای خانواده اش خیلی سخته وهنوز باورشون نمیشه من ازاقوام نزدیکشون هستم

گنج خانلو

سکوت چیزه خوبیه ولی تمرکز روی سکوت شاید پسندیده نباشه. زندگی جاریست مثل خیلی چیزایی که توی زندگی این دنیا و آخرت هست. باید شکست این سکوته غم آلوده رو. خواهشا بشکنین این سکوت رو. هیچ انسانی برای مردن آفریده نشده انتقال از این وادی به آن آبادی امری طبیعی. امیدوارم خدا آبادی آخرت رو براشون آبادتر کنه

بهمن امیری

سلام خبری بدی بود به خانواده ایشان و جامعه کتابداری تسلیت عرض می کنم

ارغوان

استاد خیلی احساساتی وای قلبم