معرفت بلاگ

یادداشت ها و دلمشغولیها و مسائل مرتبط با موضوعات حرفه ای

 
ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ اسفند ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

با سلام و احترام

آزمون دكتری مشهد هم برگزار شد. آقای ايرانشاهي، عليرضا گنجي، سليماني، يمينی فيروز و من همراه با آقای وثوقی كه زراعت خوانده است شب امتحان در خوابگاه فردوسی مشهد با هم بوديم.

با اين دوستان در مورد كتابداری و اطلاع رسانی  و آزمون های دكتری مختلف صحبت كرديم. به نظر می رسد دوره دكتری داخل كشور هم معضلی شده است. وقتی با آقای نوكاريزی صحبت می كردم پی بردم كه ظاهرا دانشجويان دكتری(البته اولين گروه دانشجويان دكتری مشهد) با مشكلات عديده ای روبرو هستند. تازه متوجه شدم كه مقاله آقای نوروزی( عضو هيات علمی گروه شاهد) درباره تحصيل دانشجويان دكتری داخل همراه با اشك يعنی چه.

دكتر نوكاريزی و همكلاسی ايشان آقای دكتر قاسمی به نظر می رسد در طی دوره شش ساله دكتری خود با مشكلات زيادی روبرو شده اند.

پيشنهاد تحصيل در خارج از كشور نكته ای بود كه در بين صحبت های ايشان موج می زد. به نظر آنان تحصيل در داخل كشور با توجه به برخی مسائل واقعا مشكل شده است.

در طی دو روزی كه در مشهد بودم با آقای دكتر داورپناه هم ديداری داشتم. عقيده دكتر داورپناه مبنی بر گسترش بنيانهای نظری رشته كتابداری و اطلاع رسانی را قبلا از ايشان هم شنيده بودم. به نظر می رسد تمركز صرف بر روی ماهيت حرفه بودن كتابداری و اطلاع رسانی باعث شده است كه تاكيد بر مبانی نظری اين رشته با چالش همراه باشد.

به نظر دكتر داورپناه تا زمانی كه ما در ذهن انديشه ای نداشته باشيم نمی توانم به طور عملی كار موفقی را انجام دهيم. به اعتقاد ايشان پرداختن به جنبه های نظری كتابداری و اطلاع رسانی می تواند زمينه را برای ارتقا سطح كتابداری و اطلاع رسانی در حد يك رشته ميان رشته ای قوی فراهم نمايد.

به نظر می رسد آقای دكتر فتاحی با برگزاری آزمون دكتری امسال( ۱۳۸۵) مخالف است. سركارخانم دكتر پريرخ هم مانند هميشه در برخورد با دانشجويان انگيزش و نشاط به آنان انتقال می دهد.

دكتر آزاد عزيز و گرامی را نيز در اين دو روز ملاقات كردم و از مصاحبت با ايشان واقعا لذت بردم. آقای يغمايی هم مثل هميشه شاداب و سرزنده بودند.

اميدوارم بتوانم مجدا آنها را زيارت كنم. به نظر می رسيد آقای دكتر فتاحی ناراحتی خاصی دارند اميدوارم همواره پايدار و شاداب باشند.

بعدها در مورد تحصيل در خارج و داخل مطالب بيشتری خواهم نوشت.

فعلا خدانگهدا