معرفت بلاگ

یادداشت ها و دلمشغولیها و مسائل مرتبط با موضوعات حرفه ای

تبریک و تشکر!
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٤  کلمات کلیدی:

درود

جناب آقای حمید کشاورز سکان مدیریت گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه سمنان را در هفته گذشته به سرکار خانم صابری سپردند. از آقای کشاورز بابت تلاش و زحمت هایشان در دوره مسئولیت تشکر می کنم. بی شک تلاشهای ایشان در دوره مسئولیتشان به عنوان مدیریت گروه شایسته تقدیر است.

به سرکار خانم صابری نیز قبول این مسئولیت را تبریک میگویم. با شناختی که از ایشان داریم امیدوارم ایشان نیز بتوانند سر منشا خیر و برکت بسیار برای دانشجویان گروه علم اطلاعات و دانش شناسی در دانشگاه سمنان باشند.

با احترام

 


 
نظریه های رفتار اطلاعاتی: نظریه رویارویی یا مواجهه اطلاعاتی اردلز!
ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: نظریه های رفتار اطلاعاتی ، ظریه رویارویی یا مواجهه اطلاعاتی اردلز ، سندا اردلز

با سلام

یکی از نظریه های جالبی که توسط کارن فیشر و همکارانش در کتاب "نظریه های رفتار اطلاعاتی" مورد اشاره قرار گرفته است، نظریه رویارویی یا مواجهه اطلاعاتی است. این نظریه توسط ساندا اردلز (Sanda Erdelez) توصیف شده است و شما می توانید برای آشنایی مختصر با آن به فایل شماره 3 موجود در این صفحه  و یا در اینجا مراجعه کنید.

در ضمن دکتر یزدان منصوریان، استاد دانشگاه خوارزمی، نیز مصاحبه ای با پرفسور ساندا اردلز با عنوان "رویکردها و روندهای جاری در مطالعات رفتار اطلاعاتی: مصاحبه‌ای با پروفسور ساندا اِردلِز" انجام داده اند که در اینجا قابل مشاهده و دانلود است.

با احترام


 
نظریه های رفتار اطلاعات: نظریه قلمرو رشد مجاور ویگوتسکی
ساعت ٢:٢۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ خرداد ۱۳٩٤  کلمات کلیدی: نظریه های رفتار اطلاعاتی ، نظریه قلمرو رشد مجاور ، ویگوتسکی

با سلام

یکی از نظریه های جالب در حوزه رفتار اطلاعاتی، نظریه قلمرو رشد مجاور ویگوتسکی، دانشمند اهل روسیه است. درباره این نظریه در کتاب "نظریه های رفتار اطلاعاتی" توضیحاتی در چند صفحه آورده شده است. در اینجا می توانید خلاصه ای از آن را بیابید.

با احترام

معرفت