معرفت بلاگ

یادداشت ها و دلمشغولیها و مسائل مرتبط با موضوعات حرفه ای

به انجمن علمی دانشجویی نگاهی صمیمانه داشته باشیم.
ساعت ٦:۳٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

با سلام

انجمن های علمی، بستر لازم برای شکوفایی اندیشه های دانشجویان را فراهم می کنند. انجمن علمی دانشجویی، محفلی برای حضور، فعالیت، خلاقیت، شکوفایی، همدلی و یادگیری است. انجمن علمی دانشجویی، فضای شادابی می تواند داشته باشد. در این انجمن می توان برای ارتقا شخصی و حرفه ای تلاش کرد. بسیاری از دانشجویانی که عضو انجمن می شوند، آرام آرام دست و پنجه نرم کردن با مشکلات را یاد می گیرند. راه های غلبه بر مسائل را می آموزند، با مدیریت بر مشکلات و بحران ها آشنا می شوند. شیوه های موفق بودن را تمرین می کنند.

دانشجویانی که در انجمن های علمی فعال هستند،گرچه ممکن است مشغله روزمره بیشتری گریبانگریشان شود، اما چون با مشکلات و راه های حل مشکلات آشنا می شوند، نهایتا احساس موفقیت بیشتری دارند. همه می دانیم که فعالیت در انجمن به لحاظ مالی، بهره ای برای افراد ایجاد نمی کند اما، رضایت خاطر و احساس پویایی و شادابی و طراوت خاصی به انسان می بخشد. این  احساس رضایت، همان انرژی است که از مشکلات، شکلات می سازد.

در فعالیت های انجمن علمی دانشجویی دستیابی به بودجه و مسائل مالی همواره چالش زا هستند، این موضوع مسأله جدیدی نیست، مشکلات مالی همواره وجود داشته و خواهند داشت. اما می توان با برنامه ریزی، با استفاده از خوش فکری دانشجویان توانمند و خوش فکر، به مسائل مالی نیز فائق آمد. 

ادامه دارد....


 
به یاد استاد ارجمند دکتر حری!
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٢  کلمات کلیدی: دکتر عباس حری

با سلام

شنیدن خبر درگذشت دکتر عباس حری، استاد ارجمند با اخلاقی که همواره در دل و ذهن کتابداران منش زیبا و روش متعالی ایشان باقی خواهد ماند، اندوهی بزرگ در جامعه کتابداری ایجاد کرد. پیام های متعدد تسلیت که از سوی کتابداران و جامعه کتابداری به گروه های مختلف بحث ارسال می شود گویای عمق تاثر حرفه مندان کتابداری و اطلاع رسانی است. دکتر عباس حری فرهیخته ای ارجمند بود که در عمر بابرکتش دانشجویان توانمند بسیاری را تربیت کرد. همواره اعتقاد دارم که آثار افراد، همانند فرزندان آنها می باشند. دکتر حری فرزندان بیشماری داشت که در غیابش، خوانندگانش را رهنمون خواهند بود. از سوی دیگر، فرزندان معنوی دکتر حری در این مرز و بوم بسیارند. فرزندان معنوی، دانشجویانی که با الهام از ایشان، سیره و روش زندگی خود را بر مبنای علم و اخلاق قرار داده اند.

امیدوارم روح آقای دکتر حری قرین رحمت واسعه الهی قرار گیرد.

با احترام

معرفت


 
تبریک روز مادر!
ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

با سلام

 روز مادر را به تمام مادران دنیا تبریک می گویم. برای مادرانی که از دنیا رفته اند نیز طلب مغفرت و بخشش می نمایم. دیروز وقتی از درب ستاد مرکزی دانشگاه سمنان عبور می کردم تابلویی نظرم را جلب کرد. حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده بودند: هر کس بر پیشانی مادر خویش بوسه زند از عذاب دوزخ در امان خواهد بود. قدر مادران را بدانیم. بر دستها و پیشانی آنها بوسه بزنیم. فرصت های کوتاه در کنار مادران بودن را قدر بدانیم.  

سه پست در وبلاگم وجود دارد که برایم بسیار ارزشمندند. هرگاه آنها را می خوانم دلم می گیرد. گرچه اکنون مادر در کنارم نیست  اما هنوز شیرینی طعم گوارای بوسه هایی که با افتخار بر پیشانی و دستانش می زدم  در دل و ذهنم جاری است. هر گاه می دیدمش به هر بهانه ای که بود با بوسیدن دست یا پیشانی اش این طعم گوارا را می چشیدم.

 امیدوارم همواره قدر مادران را بیشتر بدانیم.

http://rmarefat.persianblog.ir/post/96

 http://rmarefat.persianblog.ir/post/145

 http://rmarefat.persianblog.ir/post/149

با احترام

معرفت